First Property Group plc, brytyjski fundusz inwestycyjny, po 6 miesiącach przygotowań 18 kwietnia ogłosił swoje plany modernizacyjno-rozwojowe w odniesieniu do 4 biurowców Parku Biznesowego w Zabierzowie, będących jego własnością od września 2017 r. 

Ben Habib, Dyrektor Generalny First Property Group, która od 2005 r. zainwestowała w Polsce 350 mln euro, poinformował o planowanych zmianach w obrębie Parku, obejmujących nakłady w wysokości 16 milionów euro, przeznaczone na modernizację i rozwój Parku, w tym nowoczesne zaplecze sportowo-rekreacyjne, nowy duży parking oraz szereg innych udogodnień. Zaplanowane inwestycje przekładają się na konkretne korzyści nie tylko dla najemców, ale również dla mieszkańców gminy Zabierzów. 

Zdaniem Bena Habiba:
W niedalekiej przyszłości, kompleks w Zabierzowie stanie się atrakcyjnym i przyjaznym dla pracowników parkiem biznesowym. Jesteśmy doskonale zlokalizowani, tuż przy porcie lotniczym, a niebawem ponownie będziemy mieli fantastyczne połączenie kolejowe z centrum miasta.”

Spotkanie, które odbyło się w zeszłą środę było owocem ostatnich 6 miesięcy planowania i przygotowań nowego właściciela Business Parku. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Wójt Gminy Zabierzów pani Elżbieta Burtan, Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Zabierzowie pani Janina Wilkosz, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Członkowie Rady Gminy, przedstawiciele lokalnych przedszkoli niepublicznych oraz głównych najemców Parku.

First Property Group niebawem rozpocznie szerszą kampanię informacyjno-promocyjną, której pierwszym krokiem będzie ujawnienie nowej nazwy kompleksu.