Nuvalu po raz kolejny wspiera Fundację Rozwoju Matematyki rekreacyjnej przy organizacji XII Mistrzostw Polski w Sudoku i XXI Mistrzostw Polski w Łamigłówkach.

1 i 2 kwietnia 2017r, tradycyjnie w Pałacu Domaniowskim pod Radomiem, spotkają się najlepsi, wyłonieni w internetowych eliminacjach Polscy zawodnicy, by wyłonić Mistrza Polski oraz reprezentację Polski w XII Mistrzostwach Polski w Sudoku (1 kwietnia) oraz XXI Mistrzostwach Polski w Łamigłówkach. Obie imprezy są przygotowywane przez Fundację Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej Sfinks, która jako cżłonek światowej federacji wyśle w październiku 2017 dwie reprezentację na MIstrzostwa Świata do Indii.

Sudoku to nie tylko sztampowe, wygenerowane przez komputer diagramy klasyczne 9×9. To także szereg innych wariantów i w innych rozmiarach (6×6, 8×8), które może być piękną łamigłówką jeśli jest wymyślone przez człowieka.
Łamigłówki diagramowe to zadania logiczne, nie wymagające znajomości matematyki na wyższym poziomie niż podstawowy. Ich wspólną ideą jest rozwiązywanie problemu na zasadzie dedukcji.

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie internetowej:

[Czytaj więcej…]